55 éves minden idők legtalányosabb filmje
Michelangelo Antonioni remekművében, a Nagyításban minden arról szól, van-e értelme bármiféle különbséget tenni valóság és illúzió között.
Michelangelo Antonioni remekművében, a Nagyításban minden arról szól, van-e értelme bármiféle különbséget tenni valóság és illúzió között.
A Netflixen most megjelent orosz játékfilm nem minden részlete egyezik a 2019-es nagy sikerű HBO-s angol minisorozat mozzanataival. A Csernobil 1986-tal Danyila Kozlovszkij katasztrófafilmet forgatott.
Ney Ferenc a reformkortól kezdve ott volt szinte mindenhol, ahol valami fontos történt, korának olyan szemtanúja, aki utóbb sok mindent papírra is vetett.
Egy magyar család évtizedeken és földrészeken átívelő története Szűcs Péter első regénye, a Dharma, amelyben D. Tóth Krisztina szerint élnek a lelkek, megszólal a természet, és lüktet a történelem.
A fuvolázás francia géniuszát, Paul Taffanelt is megidézi Emmanuel Pahud legújabb, ezúttal dupla cd-jén.
A 2B Galéria tárlatán a koncentrációs táborok, a gettó vagy a munkaszolgálat mindennapjait és traumáit megörökítő művek sora látható.
Ambrus Zoltánért versengtek a korabeli lapok, a Háborús jegyzetek 1914–1917 című, a Napkút kiadónál megjelent kötetből kiderül, hogy miért.
"Azért vagyunk Robin Hood Társasága, mert csak gazdag emberektől lopunk" – ez a Tolvajok társasága főszereplőinek jelszava.
A kiállítás központja maga az egykori vasúti járműjavító.
A Garten Balaton immár harmadik alkalommal állítja középpontba a kortárs festészetet, szobrászatot és fotográfiát, és ad teret a társművészeteknek is, főként a zenének és a filmnek.
Az 1988-as Városvédőbeszédekkel, illetve folytatásával, a 2001-es Új városvédőbeszédekkel emlékezhetünk a napokban elhunyt legendás városvédőre.
Az író új esszékötetében reményként csupán azt villantja fel, hogy az emberi hülyeségnek talán evolúciós haszna is lehet.
A míves vizuális világ mellett az autózástörténet guruja, Négyesi Pál tudományos igényű szövegei miatt érdemes lapozgatni a Veterán automobilok című kötetet.
Védte a művészi szabadságot az amerikai politikával szemben, zenélt a rendszerváltáskori Budapesten, stílusok fölé emelkedve alkotta meg a saját világát, melyben negyedszázadon át írta az újabb és újabb remekműveket. Most Alex Winter, amerikai rendező foglalta össze pályáját.
Az empátia és a kompromisszumkészség hiánya, a sértettség, a keserűség és a bosszúvágy mérgezi az emberi viszonyokat Fliegauf Bence új filmjében, amelynek egyik mellékszereplőjét a Berlinalén díjazták.
Az „önként és kéjjel” ártás, úgy tűnik, örök emberi tulajdonság - derül a „Gárdonyi” fedőnevű ügynök históriájából, amelyet Papp István történész tár fel a BBC History hasábjain.